لطفا ستاره بدید post


بسیاری از فیلم های ترسناک هستند که فضای غمگینی دارند. با ما همراه باشید تا به معرفی غمگین ترین فیلم های ترسناک بپردازیم.

Advertisements

اکثر آثار ترسناک که در سینما به جهان معرفی شدند، بر پایه و اساس یک موضوع غمگین نهادینه هستند که بتوانند عنصر ترس را به همراه چاشنی غم اندوه همراه کنند. الکس گارلند و آری استر، دو کارگردان بزرگ و مهم ژانر وحشت هستند که از این آثار به خوبی بهره می‌برند و سعی می‌کنند که همیشه، فیلم‌های خود را بر پایه‌ی اتفاقات غم‌انگیز رقم بزنند.

Advertisements

عناصر زیادی هستند که با اضافه شدن آن‌ها، هم می‌توان ناراحت کننده ترین فیلم های ترسناک را دریافت کرد و هم ترس را نشان داد. اتفاقی مانند از دست دادن یک فرد مهم در زندگی، در صورتی که یک نیروی ماوراءالطبیعه بر روی آن حکم‌فرما باشد، یکی از خلاقانه‌ترین اتفاقات ممکن است.

بیشتر بخوانید:

تبلیغ

500 فیلم ترسناک در دسته‌بندی ژانرهای مختلف که باید ببینید

Advertisements

غمگین ترین فیلم های ترسناک

  • وحشت ناتمام به همراه اندوه

شما می‌توانید فهرست غمگین ترین فیلم های ترسناک را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

غمگین ترین فیلم های ترسناک

آثار ترسناک زیادی در سینما توسط کمپانی‌های مختلف ساخته شده‌اند که از این قاعده مستثنی نیستند. با ما همراه باشید تا به معرفی غمگین ترین فیلم های ترسناک بپردازیم.

Pet Sematary

غمگین ترین فیلم های ترسناک
غمگین ترین فیلم های ترسناک

فیلم غبرستان حیوانات خانگی، در مورد پزشکی جوان به نام لوئیس کرید است که پس از وقوع یک فاجعه دردناک و به امید یک زندگی دوباره، همراه با خانواده‌ی خود، به خانه‌ای جدید در روستایی کوچک نقل مکان می‌کند. اما پس از مدتی لوئیس متوجه وجود گورستانی مرموز در نزدیکی خانه خود شده که قدرت زنده کردن مردگان را دارد.

مرگ فرزند لوئیس در همان ابتدای داستان، یکی از غم‌انگیزترین اتفاقات فیلم است که می‌تواند این فیلم را به یکی از ناراحت کننده ترین فیلم های ترسناک تبدیل کند.این فیلم بر اساس رمان ترسناکی به همین اسم ساخته شده است که نوشته‌ی آقای کینگ افسانه‌ای می‌باشد. آقای استفن کینگ، تبحر خاصی در اضافه کردن بخش ترسناک به فیلم را دارد و نشان می‌دهد که به خوبی می‌‌تواند این دو را با یکدیگر ترکیب کند و یک داستان خاص و خلاقانه برای مخاطب رو کند.

تبلیغ

The Others

غمگین ترین فیلم های ترسناک
غمگین ترین فیلم های ترسناک

فیلم دیگران، داستان ارواح گوتیک است که در سال 2001، با بازی نیکول کیدمن نمایش داده شد و در آن زمان یک موفقیت غافلگیرکننده بود. فیلم The Others درست بعد از جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد و یک مادر محافظه‌کار را دنبال می‌کند که در یک عمارت بزرگ با دو کودک زندگی می‌کند که نمی‌توانند زیر نور خورشید بروند.

با گذشت زمان، شخصیت کیدمن متقاعد می‌شود که خانه خالی از سکنه است و او حتی از فرزندان حساس به نور خود محافظت می‌کند و باعث ایجاد شکاف بین آنها می‌شود. در یک پیچ و تاب ویرانگر، بچه ها حقیقت را در مورد مادر و شرایط ناگوار خود کشف می‌کنند.

The Night House

غمگین ترین فیلم های ترسناک
غمگین ترین فیلم های ترسناک

فیلم خانه شب، در مورد یک زنی است که بعد از مرگ شوهرش شروع به کشف اسرار او می‌کند و رازهایی را پیدا می‌کند که شاید هیچگاه نمی‌خواست درباره‌ی آن‌ها چیزی بداند. این راز‌ها، در عین حال که ترسناک هستند، غم‌انگیز نیز می‌باشند و می‌توانند برای شخصیت اصلی داستان، اتفاقات بدی را رقم بزنند.

نمادهای مختلفی از عناصر مختلف ترسناک در این فیلم یافت می‌شود که به بیننده کمک می‌کند تا بتواند در کنار ترس‌های لحظه‌ای، درک بالایی از جذابیت داستانی و حقایق پنهان داشته باشد. حتی غمی که در فیلم نهفته است، به صورت نمادی در آمده که بیشتر ناراحت‌کننده به‌نظر برسد.

The Orphanage

غمگین ترین فیلم های ترسناک
ناراحت کننده ترین فیلم های ترسناک

این فیلم، یکی از بهترین فیلم های ترسناک غیر انگلیسی زبان است که زبانی اسپانیولی دارد. فیلم یتیم خانه، دارای روایت تلخی از یک زن جوانی به نام لورا دارد که به همراه خانواده‌ی خودش به یتیم خانه‌ای قدیمی و متروک شده باز می‌گردد. جایی که در زمانی کودکی‌اش آن‌جا بوده است. او می‌خواهد دوباره این مکان را مانند قبل، برای کودکان و بچه‌های بی سرپرست مهیا کند.

صرفاً اینکه تأیید شده باشد که یک فرد عزیزی را در بچگی از دست داده باشد غمگین نیست و همین که این فیلم می‌تواند با عناصر خاطرات تلخی که کسی نمرده است، پیش برود، خلاقیت کارگردان نشان داده می‌شود که نیازی برای عناصر تأیید محکم نمی‌باشد. این فیلم بیشتر برای تحقق اینکه آیا کسی مرده است یا نه پیش می‌رود که موفق به کسب نمره‌ی قبولی از سمت هواداران منتقدان هم می‌شود.

The Babadook

غمگین ترین فیلم های ترسناک
غمگین ترین فیلم های ترسناک

فیلم بابادوک، یکی دیگر از آثار غمگین سینمای وحشتناک می‌باشد که در ژانر گوتیک پیش می‌رود. داستان فیلم در مورد مادر مجردی است که برای تنها دخترش شب ها کتاب آقای بابادوک را می‌خواند و باعث می‌شود به طور ناخواسته، هیولایی وارد خانه شود. فیلم با استفاده از عنصر ترس از دست دادن فرزند، یک مادر نگران را نشان می‌دهد که به خوبی می‌تواند به مخاطب حس استرس را به مخاطب القا کند.

اولین فیلم اسی دیویس، یکی از بهترین فیلم‌ها برای اثبات نقش‌اش بود و یک حس اطمینان برای کارگردانان دیگر بود که از او استفاده کنند. او به تنهایی توانست هم غم، و هم وحشت را به بیننده نشان دهد. فیلم بابادوک، هیچ گونه جامپ اسکیر خاصی برای ترساندن ندارد درعوض، با فضایی تاریک و دلهره آور زیر پوستی، مخاطبان خود را عصبی می‌کند.

تبلیغ
Advertisements

Midsommar

غمگین ترین فیلم های ترسناک
غمگین ترین فیلم های ترسناک

این فیلم داستان یک زوج به نام‌های دنی و کریستین را به تصویر می‌کشد که تصمیم می‌گیرند برای شرکت در یک جشنواره‌ی محلی به زادگاهشان در سوئد سفر کنند. اما پس از یک حادثه‌ی عجیب ترس و وحشت به سرعت در میان اهالی روستا پخش می‌شود.

نیمه‌ی تابستان، دومین فیلم آری استر است که ثابت می‌کند این کارگردان، به خوبی این سبک را می‌شناسد و در آینده شاهد آثار برجسته‌تری از او خواهیم بود. این فیلم A24 ، دارای داستانی فولکور است که تصاویر ناراحت‌کننده‌ای را در گوشه‌ی داستان خودش گنجانده. فلورانس پیو در نقش دنی، یکی از جذاب‌ترین نقش‌هایش را برای این کارگردان بازی می‌کند و نشان می‌دهد که می‌تواند نقش یک زن نگران را به خوبی ایفا کند.

تبلیغ

تعداد مرگ‌های زیادی که برای این شخصیت اتفاق می‌افتد، فیلم را به یکی از بهترین فیلم های ترسناک درباره غم و اندوه تبدیل می‌کند و به خوبی هم با این ژانر مخاطب را آشنا می‌سازد.

Advertisements

The Descent

غمگین ترین فیلم های ترسناک
بهترین فیلم های ترسناک درباره غم و اندوه

این فیلم، یکی از ترسناک ترین فیلم هایی که میتوانند به واقعیت تبدیل شوند که درباره چند زن می‌باشد که به یک سفر مکاشفه‌ای در دل غارها می‌روند. اما در همان ابتدای سفر، سقوط تخته سنگی بزرگ، دهانه‌ی غار را مسدود می‌کند و آن‌ها در غاری ترسناک و ناشناخته سرگردان می‌مانند و کمی بعد با خطری جدید رو‌به‌رو می‌شوند.

این فیلم با استفاده از عناصر طبیعی از ژانر بقا پیش می‌رود و همین امر باعث می‌شود که در کنار اتفاقات ترسناک، مخاطب نگران نیز بشود و یک غم عظیمی در طول فیلم بر روی دوش او بیافتد. ابتدای این فیلم، ترس و وحشت مضاعفی را تحویل مخاطب می‌دهد و این امر به تدریج آرام می‌شود و همان جا است که ناگهان نیروی از اتفاقات ناراحت‌کننده، شما را فرا می‌گیرد.

Lake Mungo

غمگین ترین فیلم های ترسناک
غمگین ترین فیلم های ترسناک

این فیلم، درباره‌ی اتفاقات عجیب و غریبی است که پس از غرق شدن دختری در دریاچه شروع می‌شود. این فیلم، از بهترین فیلم‌های ترسناک استرالیایی است که سعی دارد بر خانواده‌ای تمرکز کند که پس از مرگ دخترشان بر اثر اتفاقات ماوراءالطبیعه آرامش‌شان به هم ریخته است.

Advertisements

سبک ساخته شده‌ی این فیلم وحشتناک، بسیار ساده است و به همین خاطر می‌باشد که در این لیست قرار دارد. این فیلم بدون اینکه سوالی را برای شما باقی بگذارد و مسائل گیج‌کننده‌ای را مطرح کند به پایان می‌رسد و یک فیلم آسان برای تمام مردم می‌باشد.کارگردان سعی دارد با استفاده از تکنیک مستند‌سازی پیش برود و با همین کار، فیلمی واقع‌گرایانه‌تر بسازد.

تبلیغ

The Changeling

غمگین ترین فیلم های ترسناک
غمگین ترین فیلم های ترسناک

این فیلم، در مورد یک آهنگساز به نام جان راسل است که پس از وقوع یک حادثه عجیب در حین رانندگی همسر و دختر خود را از دست می‌دهد. اکنون جان در غم و اندوه از دست دادن خانواده خود فرو رفته است و به پیشنهاد یکی از دوستان خود و برای تغییر روحیه، خانه‌ای قدیمی را برای زندگی اجاره می‌کند. اما پس از مدتی جان متوجه حضور روح یک بچه، در خانه‌اش می‌شود.

نبوغ ترسناک فیلم در این است که ارواحی که خانه جدید این آهنگساز را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند، استعاره‌ای قدرتمند از آسیبی را به نمایش می‌گذارند که احساسات آن آهنگساز را تحت تأثیر قرار بدهند.

Hereditary

غمگین ترین فیلم های ترسناک
ترسناک ترین فیلم های غم انگیز

همانطور که چندی پیش اعلام کردیم، آری استر یکی از بهترین کارگردانان ژانر ترسناک است که فیلم‌های زیادی را برای کمپانی A24 خلق کرده. فیلم موروثی یکی دیگر از فیلم‌های او می‌باشد که درباره‌ی یک خانواده است. پس از آن که بزرگ خاندان یک خانواده از دنیا می‌رود، هر یک از اعضای خانواده در زندگی خود رویدادهای عجیب و ترسناکی را تجربه می‌کنند و با رازهایی مخوفی روبرو می‌شوند.

این فیلم، داستان عجیب و غریبی دارد و یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک با پایان باز است که با روایت غمگینی که دارد، می‌تواند اشک هر مخاطبی را در بیاورد. اتفاق بی‌رحمی که در این فیلم رخ می‌دهد، کشته شدن فرزند خانواده درهمان ابتدای مسیر است و همین اتفاق نشان می‌دهد که این فیلم ترسناک جرأت کشتن بچه‌ها را دارد.

The Mist

غمگین ترین فیلم های ترسناک
غمگین ترین فیلم های ترسناک

فیلم مه، از فرانک دارابونت که بر اساس رمان استیون کینگ ساخته شده است، یک فیلم هیولایی لاوکرافتی عالی می‌باشد. The Mist، داستان دیوید درایتون را دنبال می‌کند و او و خانواده‌اش را در یک فروشگاه مواد غذایی با دیگر مردم شهر را نشان می‌دهد که گیر می‌کنند. همانطور که مه غلیظی شهر را می‌پوشاند، موجودات شاخک‌دار بزرگی را با خود می‌آورد که شروع به کشتن شهروندان می‌کنند.

Don’t Look Now

غمگین ترین فیلم های ترسناک
غمگین ترین فیلم های ترسناک

داستان فیلم که یکی از ترسناک ترین فیلم های غم انگیز است، درباره‌ی یک زوج می‌باشد که اخیرا، طی حادثه‌ای غم‌انگیز، دختر خردسال خود را از دست داده‌اند و به شهر ونیز نقل مکان می‌کنند تا با دو خواهر مسن آشنا شوند که یکی از آن‌ها روانی است و هشدارهایی را از دنیای مردگان به آنها می‌دهد.

این فیلم، بدترین کابوس هر والدینی می‌شود و می‌تواند بازسازی از غم و اندوهی باشد که با داستانی خلاصه پیش می‌رود. هنگامی که آن دختر روانی، هشدار‌هایی را به آن خانواده می‌دهد، آن دو را به مارپیچ تاریکی فرو می‌برد که خودشان بی‌خبر هستند.

بیشتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار غمگین ترین فیلم های ترسناک سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

تبلیغ

Source link
#ناراحت #کننده #ترین #فیلم #های #ترسناک #وحشت #ناتمام #به #همراه #اندوه
منبع:فیگار

Advertisements

Advertisements

توسط recep

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *