لطفا ستاره بدید post


یوسف اربابی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست تایباد در گفت و گو با خبرنگار فارس در تایباد، اظهار کرد: طی گشت های مشترک محیط زیست و جهاد کشاورزی تایباد درخصوص جمع آوری به موقع پلاستیک های کشاورزی در کشتزارها، تعداد 15 کشاورز به عنوان متخلف زیست‌محیطی شناسایی و به مراجع قضایی دادگاه معرفی شدند.

Advertisements

وی افزود: طبق ماده 9 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، اقدام به هر عملی که باعث آلودگی محیط زیست را شود، ممنوع است و همه کشاورزان بایستی پلاستیک و ضایعات آن را از مزارع خود جمع آوری کنند.

Advertisements

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست تایباد گفت: این تعداد از خاطیان به دنبال پنج گشت مشترک در بازه شهریورماه تا کنون، شناسایی و معرفی شدند که عمده آنها در دشت های کرات، مشهدریزه و چهاربرجی بوده اند.

اربابی بیان کرد: بهره‌ گیری از پلاستیک در کشت محصولات جالیزی، در کنار برخی منفعت‌ ها به معضلی جدی برای محیط زیست و کشاورزی نیز تبدیل شده که در سال‌ های اخیر در مزارع رواج یافته است.

تبلیغ

وی ادامه داد: کشاورزان غیر بومی پس از برداشت محصول، نایلون‌ها و دیگر ضایعات را در زمین کشاورزی رها کرده که پلاستیک ‌های باقیمانده با وزش باد به زمین‌های دیگر نیز پراکنده می شود.

Advertisements

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست تایباد تاکید کرد: پلاستیک به دلیل تجزیه‌ناپذیری در طیبعت و خاک باقی می ماند و برای محیط زیست و گونه های جانوری و گیاهی زیان‌آور است.

تبلیغ

وی در آخر تصریح کرد: باقی ماندن نایلون ها و پسماندهای پلاستیکی در کشتزارها، آسیبش به خود جامعه و تغذیه مردم بازمی گردد؛ بنابراین کشاورزانی که نسبت به جمع ‌آوری ضایعات پلاستیکی از مزارع اقدام نکنند به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

پایان پیام/

Advertisements
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

AdvertisementsSource link
منبع:فارس نیوز
#معرفی #نفر #متخلف #زیستمحیطی #به #مراجع #قضایی #در #تایباد

تبلیغ

Advertisements

توسط recep

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *