لطفا ستاره بدید post


Advertisements

 

Advertisements

به گزارش تابناک به نقل از فارس، خواهر رهبر کره شمالی ضمن محکوم کردن درخواست «یون سوک یول» رئیس‌جمهور کره جنوبی برای تشدید تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ، بشدت علیه سئول موضعگیری کرد.

در شرایطی که تنش‌ها در شبه جزیره کره بالا گرفته است، خبرگزاری دولتی کره شمالی بیانیه‌ای به نقل از «کیم یو جونگ» خواهر کیم جونگ اون رهبر این کشور منتشر کرده که در آن او رئیس‌جمهور و دولت کره جنوبی را سگ وحشی و احمق خوانده است.

تبلیغ

به گزارش رویترز، درخواست اخیر رئیس‌جمهور کره جنوبی برای اعمال تحریم‌ها به دلیل آزمایش‌های موشکی جواب تند خواهر رهبر کره شمالی را در پی داشت و او هشدار داد، تشدید فشارهای تحریمی باعث افزایش «خشم و خصومت» پیونگ یانگ خواهد شد.

Advertisements

وزارت خارجه کره جنوبی روز سه شنبه هفته جاری اعلام کرد که این کشور به دنبال بررسی اعمال تحریم‌ها علیه کره شمالی است. به گفته این وزارتخانه، از جمله تحریم‌هایی که سئول در حال بررسی علیه پیونگ یانگ است، تحریم در بخش سایبری است.

خواهر رهبر کره شمالی: آمریکا همچون سگ ترسیده پارس می‌کند
به گزارش رویترز، کره شمالی طی سال جاری میلادی تعداد بی‌سابقه‌ای موشک‌های بالستیک آزمایش و شلیک کرده و مقام‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند که پیونگ یانگ در تدارک برای انجام اولین آزمایش اتمی خود از سال ۲۰۱۷ است.

تبلیغ

خواهر رهبر کره شمالی در رد مواضع رئیس‌جمهور و دولت کره جنوبی گفت: «اگر آنها فکر می‌کنند که می‌توانند از طریق “تحریم” از وضعیت خطرناک کنونی فرار کنند، باید واقعا احمق باشند چرا که نمی‌دانند چگونه در آرامش و آسایش زندگی کنند».

Advertisements

کیم یو جونگ در اظهارات خود رئیس‌جمهور کره جنوبی و دولتش را اینطور توصیف کرده است: «سگ وحشی دونده با استخوانی که ایالات متحده به آن داده است».

تبلیغ

اظهارات خواهر رهبر کره شمالی با واکنش کره جنوبی مواجه شد و وزارت اتحاد دو کره سخنان او علیه رئیس‌جمهور کره جنوبی را محکوم کرد و «رقت انگیز» خواند.

در بیانیه این وزارتخانه کره جنوبی همچنین آمده است: «ما نسبت به نگرش (کره شمالی) که تلاش می‌کند تقصیر را به گردن ما بیاندازد، ابراز تاسف می‌کنیم … زمانی که تنش فعلی در شبه جزیره کره به دلیل تحریکات موشکی مکرر کره شمالی ایجاد شد».

Advertisements

خواهر کیم جونگ اون چندی قبل پیشنهاد کره جنوبی برای بهبود وضعیت اقتصادی کره شمالی در ازای خلع سلاح اتمی را «گستاخانه» توصیف کرده و گفته بود، پیونگ‌یانگ هرگز «طرح متهورانه» همسایه جنوبی را نمی‌پذیرد .

 

تبلیغSource link
منبع:تابناک

Advertisements

Advertisements

توسط recep

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *