تولید محتوا یعنی چه؟ شاید شما به عنوان فردی که به تازگی یک وب سایت یا صفحه شبکه اجتماعی را برای کسب و کار خود ساخته اید، با این سوال بسیار روبه رو شده باشید. درواقع تولید محتوا یکی از مهم ترین بخش های حضور آنلاین شما است و باعث پیشرفت کسب و کار و تبلیغات موثر می شود. اگر به یادگیری مفهوم تولید محتوا و انواع آن علاقمند هستید یا نیاز به تولید محتوا برای شما وجود دارد، پیشنهاد می کنیم این مقاله را از کدُ سئو از دست ندهید تا درباره این موضوع صحبت کنیم و اطلاعات لازم را ارائه دهیم.

با تولید محتوا بیشتر آشنا شوید

ابتدا به پاسخ سوال تولید محتوا یعنی چه خواهیم پرداخت و این مفهوم را روشن می کنیم. اساسا محتوا به اطلاعاتی گفته می شوند که در قالب های مختلف مانند متن، تصویر، صوت یا ویدئو وجود دارند. اینکه این اطلاعات چطور ساخته شده تا برای مخاطبان هدف استفاده شوند، تولید محتوا نام دارد

در گذشته متونی که در مجلات و روزنامه ها نوشته یا‌ برنامه هایی که از تلویزیون یا رادیو برای مخاطبان پخش می شدند، حکم محتوا را داشتند. اما امروزه با گسترش فضای دیجیتال و اینترنت انواع محتوا تغییر کردند و به سمت قالب هایی رفته اند که برای این فضا مناسب باشند‌.

همان طور که در بالا بیان کردیم، اگر شما یک وب سایت یا صفحه شبکه اجتماعی داشته و به قصد تبلیغات یا فروش کالا آن را ساخته باشید، در کنار طراحی سایت یا صفحه، نیاز به محتوای قوی برای جذب مخاطب خود دارید. از این رو تولید محتوا امروزه برای کسب و کارهای آنلاین به یک امر واجب تبدیل شده که باعث کسب سود و پیشرفت برای آن ها می شود.

 یک محتوا بخش مهمی از وب سایت شما را تشکیل می دهد و اگر به صورت موثر و کاربردی برای انواع مخاطب شما وجود نداشته باشد، ممکن است تمام هزینه های شما برای ساخت یک وب سایت را از بین ببرد. هم چنین این موضوع روی اعتبار کسب و کار شما نیز تاثیر می گذارد.

انواع محتوا چیست و چه کاربردی دارند؟

انواع محتوا چیست و چه کاربردی دارند؟

بعد از اینکه دانستیم تولید محتوا یعنی چی و درباره محتوا و ماهیت آن اطلاعات‌‌ کسب کردیم، به انواع محتوا و کاربرد های آن ها می پرددازیم. ابتدا بهتر است انواع محتوا را از نظر مخاطبی که قرار است با آن رو به رو شود بررسی کنیم‌.‌ در این صورت دو نوع محتوا داریم. اولی عمومی بوده که برای همه مردم مناسب است و در سطوح دانش مختلف همه می توانند آن را درک کنند. دومی نیز به صورت اختصاصی برای گروه ها خاص در جامعه طراحی می شود تا نیاز های آن ها را برطرف‌ کند. اما محتوا از نظر شکل تولیدی به :

  • تصویری
  • صوتی
  • ویدیویی
  • متنی

تقسیم بندی می شود. از هر کدام از این نوع محتوا ها در پلتفرم های مختلف و بر اساس نوع کالا یا خدماتی که داریم استفاده می کنیم. به عنوان مثال برای سفارش طراحی سایت فروشگاهی باید از محتوای متنی برای معرفی محصولات و محتوای تصویری برای نشان دادن ویژگی های محصول استفاده شود.

البته اینفوگرافیک ها نیز به عنوان یکی از مهم ترین محتواهای تصویری وب سایت ها در نظر گرفته می شوند، که در آن ها ارقام و آمار با تصویر به سادگی نشان داده خواهد شد. محتوای صوتی معمولا برای تولید پادکست استفاده می شود. این پادکست ها می توانند هم در سایت و هم در پلتفرم های دیگر منتشر شوند.

محتوای ویدیویی نیز مخصوص فضاهایی مانند اینستاگرام یا یوتیوب است که مخاطب انتظار دارد بیشتر با این نوع از محتوا روبه رو شود. پس‌ برای اینکه یک تولید محتوای عالی داشته باشیم باید علاوه بر توجه به پلتفرم مورد نظر برای انتشار محتوا، مخاطب و نوع محتوای تولیدی را هم در نطر بگیریم تا یک پیام عالی برای کسب و کار و یک حضور آنلاین موثر داشته باشیم.

محتوا توسط چه کسی تولید می شود؟

محتوا توسط چه کسی تولید می شود؟

حال که با مفهوم تولید محتوا یعنی چه و انواع و کاربرد محتوا آشنا شدید، ممکن است تصمیم به تولید محتوا برای وب سایت یا صفحه شبکه اجتماعی خود گرفته باشید. ابتدا این امکان وجود دارد که خود سعی بر تولید محتوا داشته باشید. اما این کار اشتباه است. تولید محتوا باید توسط تولید کننده محتوا که متخصص در نوع و کاربرد آن است انجام شود.

 برای سایت معمولا تولید محتوای متنی انجام می شود. کسی که مقاله را برای وبلاگ یا توضیحات محصول را برای یک سایت فروشگاهی می نویسد، پرسونای مخاطب را در نظر گرفته و بر اساس کلمات کلیدی که در اختیار دارد، یک متن سئو شده را برای سایت آماده می کند. این بدان معنا است که سایت در نتایج اول گوگل قرار گرفته و بازدید از آن بالا می رود.

 هم چنین برای انواع محتوا تصویری یا ویدیویی نیز باید افرادی که در زمینه گرافیک یا تدوین فیلم تخصص دارند، به تولید یک محتوای عالی بپردازند. پس این مهم است که انواع محتوا توسط افراد با تجربه تولید شوند تا مهم ترین بخش سایت یا صفحه شبکه اجتماعی شما به بهترین شکل ساخته شود.

سفارش تولید محتوا را چطور ثبت کنیم؟

حال که دریافتیم محتوا باید توسط یک متخصص تولید محتوا ساخته شود، بهتر است تا سفارشات خود را به آن ها بسپاریم. در این جا قصد داریم یکی از  بهترین شرکت های طراحی یعنی سایت کدُ سئو را برای سفارش انلاین تولید محتوا به شما معرفی کنیم. شما می توانید با مراجعه به این سایت انواع سفارش تخصصی یا عمومی برای تولید محتوا داشته باشید.

این وب سایت علاوه بر تولید محتوای سئو شده و موثر برای شما می تواند طراحی سایت، طراحی پورتال، مدیریت شبکه های مجازی و سئوی سایت را انجام داده و یک پکیچ کامل دیجیتال مارکتینگ با کیفیت بسیار بالا را در اختیار شما بگذارد. هم چنین شما می توانید از میان پکیج های مختلف تولید محتوا، نوع مناسب را برای خود انتخاب کنید و سفارش خود را ثبت کنید. هم چنین پشتیبان های آنلاین در سایت آماده پاسخگویی به انواع سوالات شما در این زمینه هستند.

 

برچسب ها : کاربرد تولید محتوا,محتواSource link
#تولید #محتوا #یعنی #چه #کاربرد #انواع #محتوا
منبع:خانه فوتبال