برای سرمایه گذاری و فعالیت موفق و پرسود در بازار ارزهای دیجیتال نیاز است تا با اصطلاح های متنوع این بازار آشنا باشید، یکی از اصطلاح های مهم آلت کوین (Altcoin) نام دارد، اما آلت کوین چیست؟

به طور کلی به تمام ارزهای دیجیتالی که بعد از بیت کوین در بازار عرضه شده اند، آلت کوین گفته می شود. با این حال برخی افراد اتریوم را نیز در کنار بیت کوین قرار می دهند و به دیگر ارزهای دیجیتال به غیر از این دو آلت کوین می گویند، زیرا اکثر ارزهای دیجیتال در سالهای ابتدایی بازار با فورکی از این دو ارز ایجاد شدند.

فورک به زمانی گفته می شود که شبکه ارز دیجیتال تقسیم می شود و بخش جداشده، شبکه و ارز دیجیتال جدیدی را تشکیل می دهد.

برخی آلت‌کوین‌ها از مکانیسم‌های اجماع متفاوتی برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و ایجاد بلاک‌های جدید استفاده می‌کنند، همچنین بسیاری از آلت کوین ها در تلاش هستند تا با ارائه قابلیت‌های جدید، خود را از بیت‌کوین و اتریوم متمایز کنند.

اکثر آلت کوین ها توسط توسعه دهندگانی طراحی و منتشر می شوند که دیدگاه یا استفاده متفاوتی برای توکن ها یا ارزهای دیجیتال خود دارند.

 

ریشه و تاریخچه آلت کوین

آلت کوین ترکیبی از دو کلمه Alternative به معنی جایگزین و Coin به معنی سکه یا ارز است و به طور کلی به تمام ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین، آلت کوین گفته می شود که در بلاک چین های خود فعالیت می کنند.

امروزه بسیاری از آلت کوین های محبوب بازار فورک هایی از زنجیره های اصلی بیت کوین و اتریوم هستند. اغلب این فورک ها به دلیل مخالفت توسعه دهندگان ارز دیجیتال بر سر برخی موضوعات و یا بهبود شبکه ها ایجاد شده است.

برخی از آلت کوین ها نیز برای رقابت با ارزهای بزرگ بازار ایجاد شده اند، به عنوان مثال بیت کوین کش از جمله آلت کوین هایی است که به عنوان یک فورک رقابتی برای بیت کوین ایجاد شد.

آلت کوین ها با ایجاد رقابت در بازار، منجر به بهبود خدمات، گسترش بازار و فرصت های بیشتر برای علاقه مندان و سرمایه گذاران شده اند.

 

انواع آلت کوین ها کدامند؟

آلت کوین ها براساس فعالیت و اهداف خود دسته بندی شده اند. در ادامه برخی از مهم ترین دسته بندی های آلت کوین ها آورده شده است.

 

توکن های پرداختی

همانطور که از نام آن پیداست، توکن های پرداختی برای استفاده در پرداخت ها و تبادل ارزش طراحی شده اند. دوج کوین از جمله ارزهایی است که علاوه بر میم کوین، به عنوان توکن پرداختی نیز استفاده می شود.

 

استیبل کوین ها

تجارت و استفاده از ارزهای دیجیتال با توجه به نوسانات قیمتی با برخی چالش ها همراه است، به همین دلیل برخی ارزهای دیجیتال در بازار عرضه شده اند که همواره قیمت خود را حفظ می کنند که به آنها استیبل کوین گفته می شود. امروزه خرید و فروش استیبل کوین ها بسیار رواج پیدا کرده است و از محبوب ترین آنها می توانیم به تتر (USDT) و دای (ِDAI) اشاره کنیم.

خرید استیبل کوین از سرمایکس

توکن های امنیتی

توکن های امنیتی دارایی های توکن شده ای هستند که در بازارهای سهام عرضه می شوند. توکن سازی انتقال ارزش از یک دارایی به یک توکن است که سپس در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد. هر دارایی از جمله املاک و مستغلات یا سهام را می توان توکن سازی کرد.

 

توکن های کاربردی

توکن های کاربردی برای ارائه خدمات در یک شبکه استفاده می شوند. به عنوان مثال، ممکن است از آنها برای خرید خدمات، پرداخت هزینه های شبکه یا بازخرید پاداش استفاده شود. فایل کوین که برای خرید فضای ذخیره سازی در شبکه و ایمن سازی اطلاعات استفاده می شود، نمونه ای از توکن های کاربردی است. اتر (ETH) نیز یک توکن کاربردی است و طراحی شده است تا در بلاک چین اتریوم برای پرداخت تراکنش ها استفاده شود.

 

میم کوین ها

همانطور که از نام آنها پیداست، این آلت کوین ها از شوخی و میم های معروف الهام گرفته اند و معمولا هدف مشخصی ندارند و با کمک جامعه طرفدار میم و حمایت افراد مشهور رشد می کنند. دوج کوین و شیبا اینو از جمله محبوب ترین میم کوین های بازار هستند.

 

توکن های حاکمیتی

توکن های حاکمیتی به دارندگان آنها حقوق خاصی را در یک بلاک چین می دهند، حق رای از جمله آنها است که کاربران می توانند با خرید و نگهداری این توکن ها در تصمیمات پلتفرم و بلاک چین مشارکت داشته باشند.

 

images 1669799848

بیت کوین یا آلت کوین، کدام را بخریم؟

آلت کوین ها معمولا با مزایا و فواید بیشتری نسبت به ارزهای قدیمی بازار مانند بیت کوین و اتریوم عرضه می شوند و به همین دلیل آلت کوین های معتبر بازار می توانند در طولانی مدت مفید و کاربردی باشند. بازار آلت کوین ها شامل هزاران ارز دیجیتال متنوع است، این بدان معنی است که فرصت های بسیار بیشتری در اختیار سرمایه گذاران برای کسب سود دارند.

اما اکثر آلت کوین ها در مقایسه با بیت کوین و اتریوم ارزش بازار و محبوبیت بسیار کمتری دارند و همچنین پروژه های اسکم و کلاه برداری زیادی نیز در بین آنها وجود دارد.

با این حال در نهایت آلت کوین ها می توانند سرمایه گذاری جذابی برای بسیاری باشند، اما با توجه به برخی آلت کوین های کلاه برداری مهم است برای شروع سرمایه گذاری در این بازار یک صرافی معتبر و بزرگ را انتخاب کنید.

یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال داخلی سرمایکس نام دارد که علاوه بر بیت کوین و اتریوم، بیش از 600 آلت کوین متنوع را پشتیبانی می کند و می توانید به راحتی و با کمترین کارمزد، خرید و فروش آلت کوین های محبوب بازار از جمله تتر، دوج کوین، شیبا اینو و فایل کوین را نیز در سرمایکس انجام دهید و ارزهای دیجیتال خود را در کیف پول امن این صرافی نگهداری کنید. این کیف پول داخلی و غیرقابل تحریم است که خیال شما را از بابت امنیت دارایی ها راحت می کند.

از دیگر خدمات این صرافی می توانیم به اپلیکیشن موبایل خرید و فروش ارز دیجیتال، تبادل ارز به ارز و پشتیبانی 24 ساعته در هفت روز هفته اشاره کنیم.

 

برچسب ها : بیت کوین,آلت کوین,ارز دیجیتال,سرمایکس,SARMAYEXSource link
#آلت #کوین #چیست #آلت #کوین #بیت #کوین #چه #تفاوتی #دارند
منبع:خانه فوتبال