به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، صابر پرنیان امروز  در جلسه کارگروه استان تسهیل و رفع موانع تولید و در حضور برخی از اعضای ملی این ستاد با بیان این که اقتصاد استان متکی به بخش خصوصی است، افزود: در حال حاضر 570 واحد صنایع غذایی در استان فعالیت می کند که با اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها نیاز به سرمایه در گردش این واحدها تا چهار برابر افزایش یافته این در حالی است که در این زمینه نتوانسته ایم از منابع بانکی استفاده کنیم بنا بر این علاوه بر تثبیت وضعیت کنونی و نیاز به بهره برداری واحدهای نیمه تمام استان در این بخش نیازمند اخذ تسهیلات ویژه هستیم.

وی با بیان که این که آذربایجان شرقی از لحاظ تعداد واحدهای صنعتی رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است، ادامه داد: بیش از هزار و 400 هکتار زمین صنعتی در شهرک های صنعتی آماده واگذاری است که رتبه اول را در تامین زمین صنعتی و ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری را در کشور داریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ارزش طرح های صنعتی در حال اجرای استان را 100 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با توجه به میزان پیشرفت فیزیکی طرح های نیمه تمام صنعتی امسال رشد هشت درصدی بخش صنعت در استان تحقق خواهد یافت. پرنیان افزود: بیش از 45 هزار واحد صنعتی، صنفی و تولیدی در استان وجود دارد که به دلیل مسایل زیست محیطی و شعاع 30 کیلومتری از تبریز مجبور شده ایم به بسیاری از واحدها پروانه کسب دهیم که در این زمینه پیگیر حل موانع فعالیت و ساماندهی این واحدها هستیم.

وی گفت: در یک سال گذشته آذربایجان شرقی از لحاظ واحدهای به بهره برداری رسیده رتبه سوم، از لحاظ توسعه واحدهای صنعتی رتبه دوم و با صدور دو هزار و 100 مجوز سرمایه گذاری در 11 ماه گذشته در رتبه اول قرار دارد که این موضوع نشان دهنده میزان میل به سرمایه گذاری در استان است.

پرنیان افزود: در حوزه صنعت دوهزار و ۵۶۰ واحد صنعتی در حال ساخت و ساز در استان وجود دارد که اکنون ۸۰۰ کارخانه در حال نصب ماشین آلات است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: در حال حاضر ۱۸۵ طرح بزرگ صنعتی به وسیله بخش خصوصی استان در حال اجرا است که 27 طرح جزو مگاپروژه های استان است که به صورت ویژه این طرح ها را رصد می کنیم.

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدSource link
منبع:فارس نیوز
#ضرورت #حذف #آییننامههای #دست #پا #گیر #تولید #بخش #صنعت #آذربایجانشرقی #به #تسهیلات #ویژه #نیاز #دارد