خبری از شگفتی نبود و آرژانتین با وجود شکست غافلگیر کننده در مصاف اول مقابل عربستان، صدرنشین قاطع گروه شد تا حریف استرالیا در دور بعدی شود.

به گزارش تابناک ورزشی؛  تیم قعرنشین مکزیک امشب تا دقیقه ۹۵ جواز صعود به عنوان تیم دوم را گرفته بود اما گل سالم الدوساری که هیچ کمکی به سعودی‌ها نمی‌کرد باعث شد لواندوفسکی و یارانش در جام ماندگار شوند.

 

بازی‌های دور سوم گروه C جام جهانی 2022 بامداد امروز پنجشنبه با انجام دو بازی همزمان از ساعت 22:30 به وقت تهران دنبال شد که در مهمترین بازی تیم ملی آرژانتین در ورزشگاه 974 رقیب اروپایی خود تیم ملی لهستان را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد.

یک گل از الکسیس مک‌آلیستر در دقیقه 46 و یکی دیگر از خولیان آلوارس در دقیقه 67 آرژانتینی را که کاپیتانش لیونل مسی هم یک پنالتی را از دست داد (ضربه او در دقیقه 37 توسط وویچخ شزنی مهار شد) به ثبت دومین پیروزی متوالی آلبی‌سلسته رساند تا این تیم با 6 امتیاز به عنوان تیم اول گروه سوم رقابت‌ها راهی مرحله بعد شود، جایی که باید با استرالیا تیم دوم گروه D روبرو شود.

 

حذف کابوس‌وار مکزیک و آخرشدن عربستان پرادعا

در بازی دیگر این گروه در ورزشگاه لوسیل تیم ملی مکزیک با نتیجه 2 بر یک بر عربستان غلبه کرد تا هر دو تیم به اتفاق هم حذف شوند!

در این بازی هنری مارتین در دقیقه 47 و لوئیس چاوس در دقیقه 52 گل‌های مکزیک و سالم الدوسری در دقیقه 5+90 تنها گل عربستان را زدند.

 مکزیک با این پیروزی مانند لهستان 4 امتیازی شد اما به دلیل تفاضل گل ضعیف‌تر نسبت به لهستان (لهستان صفر و مکزیک منفی یک) در رده سوم قرار گرفت تا این اروپایی‌ها باشند که به مرحله حذفی راه پیدا می‌کنند. در واقع گلی که سعودی‌ها در واپسین دقیقه‌ها به ثمر رساندند، باعث شد که لهستان بدون کشیده شدن کار به مقایسه کارنامه انضباطی‌اش با مکزیکی‌ها (تا قبل از این گل همه آمار دو تیم برابر بود) راهی مرحله بعدی و حریف فرانسه تیم اول گروه D شود.

تعداد زیاد مصدومان و غایبان عربستان در ترکیب اصلی این مسابقه مشهود بود و هروه رنار نتوانست کاری برای سبزها انجام بدهد.Source link
منبع:تابناک