به گزارش خبرگزاری فارس، در چارچوب دور سوم مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر، در گروه E مسابقات، تیم های ژاپن و اسپانیا راهی مرحله بعدی شدند و آلمان مثل دوره گذشته از رسیدن به مرحله حذفی بازماند.

آلمان با اینکه به بردی پرگل مقابل کاستاریکا رسید ولی به دلیل تفاضل گل از رسیدن به مرحله حذفی بازماند.

کاستاریکا نیز با یک برد مقابل ژاپن از جام خداحافظی کرد.

در مسابقات این گروه، از ساعت 22:30 تیم ملی ژاپن در ورزشگاه خلیفه به مصاف اسپانیا رفت و در کمال تعجب و با ارائه یک بازی شگفت انگیز به برتری 2 بر یک رسید تا به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی شود.

گل اسپانیا را آلوارو موراتا در ابتدا به ثمر رساند ولی سامورایی ها توانستند در نیمه دوم به بازی بازگردند و با گل های ریتسو دوان و آئو تاناکا به برتری دست یابند و تیم مدعی لاروخا را شکست دهند.

14010911000013 Test NewPhotoFree

البته بسیاری معتقدند که داور بر سر گل دوم ژاپن اشتباه کرده و توپ کاملا از خط کناری دروازه عبور کرده است. با این حال هم داور و هم ویدیوچک تصمیم گرفتند تا این گل مشکوک را بپذیرند.

در دیگر بازی این گروه که در ساعت 22:30 برگزار شد، تیم ملی آلمان در ورزشگاه البیت به مصاف کاستاریکا رفت و در یک دیدار پر از هیجان و جذاب به برتری 4 بر 2 دست رسید. 

گل های آلمان را سرژ گنابری ، کای هاورتز (2) و فولکروگ به ثمر رساندند و کاستاریکا نیز با تجدا و وارگاس 2 گل را پاسخ دادند.

14010911000015 Test NewPhotoFree

تیم ملی آلمان برای دومین بار متوالی از رسیدن به مرحله حذفی جام جهانی بازماند. 4 سال پیش و در جام جهانی 2018، آلمان مقابل مکزیک و کره جنوبی شکست خورد و با قرار گرفتن در رده چهارم از جام خداحافظی کرد. 

در جدول این گروه، ژاپن با 6 امتیاز در صدر قرار دارد و تیم های اسپانیا 4 و تفاضل گل مثبت 6، آلمان با 4 امتیاز و تفاضل گل مثبت یک و کاستاریکا با 3 امتیاز در رده های بعدی قرار گرفتند.

به این ترتیب ژاپن به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی صعود کرد تا با تیم کرواسی دیدار کند. اسپانیا نیز در مرحله بعدی باید با مراکش رقابت کند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدSource link
منبع:فارس نیوز
#جام #جهانی #شگفتی #بزرگ #در #گروه #مرگ #حذف #آلمان #با #شاهکار #ژاپن #اسپانیا #به #جمع16 #تیم #پایانی #پیوست